Piperyna jest jednym z najpopularniejszych spalaczy tłuszczu w ostatnich miesiącach. Tabletki odchudzające zawierające piperynę są dość mocno reklamowane w sieci oraz w telewizji, stąd ich duża popularność. Czy jednak produkt zawierający w sobie tak prosty składnik jak piperyna może pomóc nam w gubieniu kilogramów? Producenci i dystrybutorzy twierdzą, że tak. A co twierdzą osoby, które miały okazję testować ten produkt?

Opinie o piperynie

Większośc osób, które miały styczność z piperyną, nie były zadowolone z efektów. Dlaczego? Otóż producent gwarantował zrzucenie minimum 5-7kg w miesiącu. Jednak ponad 90% osób, które pisały do nas w tej sprawie stwierdziły, że nawet nie zbliżyły się do tej granicy.  W czym tkwi problem? Otóż w składzie…

Piperyna – skład suplementu

Piperyna występuję w wielu postaciach – w większości są to kapsułki o podobnych nazwach i niemal identycznym składzie. Zwykle różnią się etykietą i ceną. A co znajdziemy w środku? W 95% przypadków jest to pieprz cayenne i… tyle. Dosłownie nic więcej nie znajdziemy w tym produkcie. A nierzadko za kilkadziesiąt kapsułek płacimy ponad 140zł! Za trochę pieprzu! Czy warto? Moim zdanie nie!

Alternatywa?

Oczywiście istnieją produkty z piperyną, które są skuteczne. Jednak podstawową różnicą jest fakt, że w nich piperyna nie jest jedynym składnikiem. Odpowiednio stworzony kompleks zawierający m.in. piperynę, jagody acai czy zieloną herbatę znajdziemy w produkcie Silvets.

Ponadto, poniżej prezentujemy zestawienie najskuteczniejszych preparatów na odchudzanie, jakie znamy.