Fundamic to koktajl białkowy po treningu.

Fundamic – opinie, cena i skład suplementu od Formotiva

Aktywność kobiet wzrasta z roku na rok, a wraz z nią świadomość dotycząca zdrowego odżywiania i odpowiedniej suplementacji. Wiele z nich deklaruje, że chciałoby zainwestować w swoje zdrowie i zgrabną sylwetkę, lecz nie wiedzą, który z produktów mógłby im w tym pomóc. Fundamic to nowa marka suplementów diety dedykowana kobietom aktywnym fizycznie. Zestaw składa się w zasadzie z trzech środków:

  • koktajl białkowy
  • tzw. formuła stymulująca
  • kolagen

W zestawie tym nie ma więc niczego odkrywczego. Dokładnie te same środki możemy kupić w każdym sklepie z odżywkami dla sportowców.

Koktajl Białkowy zawiera koncentrat białka serwatkowego (WPC80) czyli najtańsze dostępne białko – można je kupić na kilogramy za naprawdę niewielkie pieniądze. Kolagen w połączeniu z witaminą C jest również w dość małej dawce, przez co raczej nie znajdzie wielu zwolenników.

Fundamic Skład formuły stymulującej

Jedyną niewiadomą jest jedynie formuła stymulująca do zażywania przed treningiem – domyślamy się, że pewnie powoduje pobudzenie i celem jest zwiększenie mocy treningowej oraz spalanie tkanki tłuszczowej. Przyjrzyjmy się składowi tego środka:

  • Wyciąg z zielonej herbaty
  • Wyciąg z korzenia pokrzywy indyjskiej (Coleus forskohlii)
  • Wyciąg z owoców pieprzu kajeńskiego
  • Wyciąg z owoców gorzkiej pomarańczy
  • Wyciąg z liści ostrokrzewu paragwajskiego
  • Chrom
  • Witamina B6

Są to substancje dobrze znane osobom, które miały do czynienia z różnymi suplementami wspierającymi odchudzanie. Nie jest to nic odkrywczego – powiedziałbym wręcz, że większość tych substancji jest na liście słabych spalaczy – co potwierdzają sami użytkownicy tychże środków.

Założenie zestawu Fundamic jest jak najbardziej prawidłowe – dostarczyć odpowiedniej ilości białka (koktajl), wesprzeć spalanie tłuszczu (formuła stymulująca) oraz zadbać o stawy (kolagen). Jednakże, uczciwie mówiąc jest to kolejny suplement będący średnio dobrym wyborem – dlaczego? Otóż zawartośc aktywnych substancji jest zbyt niska aby dawała efekty. O ile do koktajlu białkowego nie można się przyczepić (choć może jest ciut za drogi jak na WPC80 – można nabyć tańsze innych firm) to formuła stymulująca jest niewypałem pod kątem ilości składników. W zasadzie efekty jej działania będą minimalne lub nieodczuwalne.

Według zaleceń producenta koktajl białkowy należy przyjmować przed treningiem, formułę stymulującą po treningu, z kolei kolagen z witaminą C codziennie. Według zapewnień oficjalnego dystrybutora połączenie wszystkich powyższych produktów gwarantuję maksymalne efekty kuracji.

Opinie w internecie o Fundamic

Mimo, że Fundamic to nowy produkt, to już możemy znaleźć sporo opinii na jego temat w internecie. Niestety, większość to opinie negatywne, co potwierdza w/w przypuszczenia – Fundamic jest mało skuteczny, a do tego dość mocno przepłacamy kupując taki zestaw – dużo taniej wyjdzie nam skompletowanie podobnego zestawu we własnym zakresie.

Alternatywne produkty dla Fundamic?

Oczywiście, na rynku jest wiele środków o tej samej charakterystyce co Fundamic. Odżywek białkowych mamy naprawdę ogromny wybór – polecam poszukać w sklepach internetowych kfd.pl bądź nawet na allegro.pl.

Jeżeli chodzi o formułę stymulującą Fundamic to również znajdą się dużo lepsze rozwiązania. Jednym z nich jest chociażby Acai Berry Extreme – preparat o niesłychanej skuteczności w odchudzaniu. Poniżej prezentujemy środki, które dużo lepiej spełnią swoją rolę aniżeli tajemnicza formuła Fundamic:

1. AcaiBerry Extreme

Acai Berry Extreme to suplement diety na odchudzanie, którego gfłównym składnikiem są jagody acai wspomagają odchudzanie.


Produkt AcaiBerry Extreme to nowość na naszym rynku. Choć suplementów zawierających wyciąg z jagód acai jest wiele, to AcaiBerry Extreme zawiera ekstrakt o największej mocy! 
Jest to produkt idealny dla osób, które chcą pozbyć się nadmiaru kilogramów w szybki i jednocześnie bezpieczny dla organizmu sposób. Ekstrakt z jagody acai w tym produkcie przyspiesza metabolizm i jednocześnie hamuje apetyt.

Nasza ocena: 10/ 10

Więcej informacji…

2. Silvets

Silvets to suplement diety na odchudzanie. Jednym ze składników są jagody acai na odchudzanie.

Silvets należy do grupy najpopularniejszych i najskuteczniejszych środków wspomagających proces odchudzania. Tabletki Slimette to połczenie wyciągów z Jagody Acai, Guarany, Zielonej Herbaty, Pieprzu Cayenne oraz L-karnitynu. Takie mix składników gwarantuje wspaniałe efekty, a jednocześnie bezpieczeństwo gdyż wszystkie składniki są w pełni naturalne!

Nasza ocena: 9,5 / 10

Więcej informacji…

3. African Mango

African Mango to suplement diety nas odchudzanie, którego głównym składnikiem jest Afrykańskie Mango na spalanie tłuszczu.

African Mango to środek, który ostatnimi czasy podbija amerykański i europejski rynek suplementów wspomagających odchudzanie. Od jakiegoś czasu dostępny jest w Polsce i cieszy się rosnącą popularnością, głównie ze względu na wysoką skuteczność którą gwarantuje wyciąg z Afrykańskiego Mango.Badania dowodzą, że African Mango jest skuteczniejsze od silnie skoncentrownego wyciągu z jagód Acai. To z pewnością najlepsze tabletki na odchudzanie dostępne na polskim rynku.

Nasza ocena: 9,0 / 10

Więcej informacji… 

Similar Posts