Dieta Oxy Opinie czy jest jest to skuteczna dieta i sposób na odchudzanie?

Dieta OXY – opinie i jadłospis – hit czy kolejny kit?

Dieta OXY – od kilku tygodni, kiedy zacząłem na nowo śledzić nowinki w świecie odchudzania, ciągle słyszę tę nazwę. Jest to podobno nowatorska dieta, oparta na bardzo mocnym dopasowaniu do możliwości i braków naszego organizmu oraz trybu życia. Co więcej, do śledzenia postępów i kontrolowania posiłków służy nam specjalna aplikacja – a podstawą diety jest… żurawinowy koktajl.

Dieta OXY czyli mocne oczyszczenie

Ta innowacyjna dieta mocno stawia na oczyszczanie organizmu. Stąd właśnie podstawą jest szejk z żurawiny, której właściwości oczyszczające są dość znane. Aczkolwiek osobiście uważam, że to przede wszystkim składnik moczopędny. W mojej opinii, przy braku odpowiedniego nawodnienia (a wiele osób ma z tym problem) możemy pogorszyć bilans wodny organizmu (i oczywiście stracić 2-3kg, które to będą stratą właśnie wody).

Dieta OXY – jadłospis

Jadłospis według autorów diety jest zbilansowany, nie jest monotonny i uwzględnia zapotrzebowanie organizmu na wszelkie składniki odżywcze. Dieta ta (na szczęście) nie jest głodówką, a skupia się na oczyszczaniu. Składa się tak naprawdę z 5 planów żywieniowych, które dostosowane są do różnych potrzeb (lub etapów odchudzania). Z założenia, każdy też powinien otrzymać dopasowany jadłospis.  

Samo odchudzanie przebiega w pięciu etapach. Kurację zaczyna się tygodniem oczyszczającym – DETOX. Jest to swego rodzaju wprowadzenie do diety i okres intensywnego oczyszczania organizmu z toksyn. Dzięki takiemu detoksowi z naszych jelit usuwane są złogi i tzw. balast.

Kolejne tygodnie na OXY to: FAT BURNING (najszybszy spadek masy ciała), STEP (początek utrwalania efektów i kolejne zgubione kilogramy), BALANCE (faza stabilizacji, w której nadal się chudnie) i STABILIZACJA.

Dieta OXY – opinie

W sieci możemy znaleźć wiele opinii na temat tej diety. Wiele z nich jest bardzo chwalebnych, pozytywnych, wręcz przepełnionych pochwałami. Oczywiście, na te opinie trzeba patrzeć z przymrużeniem oka, bo nie wiadomo czy autorzy diety sami nie maczali palców w ich tworzeniu.  Natomiast nie można nie zwrócić uwagi na rosnącą liczbę niezbyt pochlebnych opinii  – na te musimy spojrzeć, gdyż zwykle klienci są chętni do pisania opinii gdy produkt zawodzi. Niestety, dieta OXY zyskuje coraz gorszą opinie w internecie.

Co zamiast diety OXY?

Zamiast próbować kolejnej magicznej diety, w mojej opinii lepiej skupić się na zbudowaniu tradycyjnego planu (stylu) żywieniowego, opartego o ujemny bilans kaloryczny oraz ćwiczenia fizyczne. Czyli 5 małych posiłków dziennie, co 3-4h, bogatych w białka (mięso, ryby) i węglowodany złożone (ciemne makarony, ryże, pieczywo) oraz dużą ilość warzyw (unikamy strączkowych). Dodatkowo duża ilość wody – minimum 3-4 litry dziennie. Dodatkowo można wesprzeć się suplementacją fajnych preparatów wspomagających odchudzanie. Zestawienie poniżej.

Polecane środki wspomagające odchudzanie:

1. AcaiBerry Extreme

Acai Berry Extreme to suplement diety na odchudzanie, którego gfłównym składnikiem są jagody acai wspomagają odchudzanie.


Produkt AcaiBerry Extreme to nowość na naszym rynku. Choć suplementów zawierających wyciąg z jagód acai jest wiele, to AcaiBerry Extreme zawiera ekstrakt o największej mocy! 
Jest to produkt idealny dla osób, które chcą pozbyć się nadmiaru kilogramów w szybki i jednocześnie bezpieczny dla organizmu sposób. Ekstrakt z jagody acai w tym produkcie przyspiesza metabolizm i jednocześnie hamuje apetyt.

Nasza ocena: 10/ 10

Więcej informacji…

2. Silvets

Silvets to suplement diety na odchudzanie. Jednym ze składników są jagody acai na odchudzanie.

Silvets należy do grupy najpopularniejszych i najskuteczniejszych środków wspomagających proces odchudzania. Tabletki Slimette to połczenie wyciągów z Jagody Acai, Guarany, Zielonej Herbaty, Pieprzu Cayenne oraz L-karnitynu. Takie mix składników gwarantuje wspaniałe efekty, a jednocześnie bezpieczeństwo gdyż wszystkie składniki są w pełni naturalne!

Nasza ocena: 9,5 / 10

Więcej informacji…

3. African Mango

African Mango to suplement diety nas odchudzanie, którego głównym składnikiem jest Afrykańskie Mango na spalanie tłuszczu.

African Mango to środek, który ostatnimi czasy podbija amerykański i europejski rynek suplementów wspomagających odchudzanie. Od jakiegoś czasu dostępny jest w Polsce i cieszy się rosnącą popularnością, głównie ze względu na wysoką skuteczność którą gwarantuje wyciąg z Afrykańskiego Mango.Badania dowodzą, że African Mango jest skuteczniejsze od silnie skoncentrownego wyciągu z jagód Acai. To z pewnością najlepsze tabletki na odchudzanie dostępne na polskim rynku.

Nasza ocena: 9,0 / 10

Więcej informacji… 

Similar Posts