Jagody Goji Berry – Owoce na odchudzanie? Ciekawe opinie

jagody goji

W kontekście odchudzania coraz częściej wymienia się wiele naturalnych składników. Niezwykle dużo właściwości odchudzających mają różnorakie owoce, zwłaszcza jagody. Wśród tych o największej skuteczności wymienia się jagody Acai Berry oraz jagody goji. Postanowiliśmy pochylić się nad skutecznością jagód Goji i porównać ją do – naszym zdaniem najlepszego preparatu na odchudzanie – Acai Berry Extreme.

Jagody Goji na odchuddzanie

Jagody Goji znane są ludziom od ponad 2500 lat. Jednak ich odchudzające właściwości zostały odkryte zupełnie niedawno. Wcześniej wykorzystywano je w leczeniu innych schorzeń, np. reumatyzmu czy cukrzycy. Oprócz właściwości odchudzających, mają także działanie obniżające poziom cholesterolu w organizmie. Jednak ich działanie ma swoje dowody jedynie w medycynie naturalnej. Co to oznacza? 

Otóż badania laboratoryjne nie do końca potwierdzają to, o czym zapewniają nas propagatorzy zdrowotnych właściwości jagód goji. W porównaniu do jagód acai mają one zdecydowanie mniej antyoksydantów, które oczyszczają organizm. Ponadto, inne składniki jagody acai przyspieszają metabolizm i podnoszą poziom energii, dzięki czemu chce nam się być bardziej aktywnym – dzięki czemu proces odchudzania jest jeszcze bardziej efektywny!

Które jagody wybrać?

Jeżeli zależy Ci na skutecznym działaniu odchudzającym, to z pewnością powinieneś postawić na jagody acai berry. Niestety, goji nie są najlepszym wyborem pod kątem zrzucania wagi i przyspieszania metabolizmu. Są co prawda bogatym źródłem witamin, ale to za mało, aby pomóc w odchudzaniu. 

Jeśli jeszcze nie wybrałeś/aś odpowiedniego preparatu, to polecamy Acai Berry Extreme, który jest preparatem o największej zawartości jagody acai. W poniższym rankingu znajdziesz także inne skuteczne preparaty, które znacząco przyspieszą zrzucanie kilogramów!